Sezonowa praca dla studentów na lato 2015

MTAyNHg3Njg,11632257_11632253

Jak dobrze wiadomo, istnieje przekonanie, że studenci to bardzo biedna grupa ludzi. Niestety w większości przypadków jest to prawda, dlatego też dzieje się tak, że młodzi, uczący się ludzie pracują za niewielkie stawki. Świetnym pomysłem i atrakcyjną alternatywą dla pozyskania dodatkowej gotówki jest kilkunastotygodniowy wyjazd za granicę. Wiele osób obawia się, że koszty życia w obcym kraju będą porażająco wysokie i większość zarobionych pieniędzy zostanie przeznaczona na to. Faktycznie obawy są uzasadnione w sytuacji, gdy wybieramy się do pracy za granicę bez ustalonego planu działania, bez znajomości ani bez skorzystania z uprzejmości agencji pracy za granicą. Na rynku istnieje jednak wiele firm, które oferują swe usługi w tej dziedzinie. To na pewno najbezpieczniejsza i najbardziej profesjonalna opcja, w której nawet w sytuacji nieszczęśliwych wypadków nie zostajemy sami pozostawieni na lodzie. Również uczelnie posiadają wiele programów partnerskich, które współpracują z zagranicznymi ośrodkami pracy. Taka opcja jest bardzo atrakcyjna, ponieważ można liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe poprzez np. dofinansowanie transportu.

Na jakie zatrudnienie można liczyć za granicą?

#1 Wychowawca na obozach

Przede wszystkim potrzebne są osoby otwarte, sympatyczne i posługujące się biegłym językiem angielskim. Bardzo dużo potrzebnych jest wszelakiego rodzaju opiekunów na koloniach oraz obozach. To nie tylko świetna opcja na zarobienie trochę grosza, ale również sposób na miłe spędzenie czasu w doborowym towarzystwie!

#2 Animator hotelowy

To świetna opcja dla ludzi zabawnych i kreatywnych, które posiadają dużo energii. To bardzo ciekawa, rozwijająca praca, dzięki której istnieje szansa poznania naprawdę wielu interesujących ludzi. Animator zajmuje się organizowaniem czasu wolnego turystom poprzez organizowanie zabaw, gier oraz wieczorków tematycznych.

#3 Ratownik wodny

Jeśli jesteś osobą, która potrafi pływać, a ponadto posiada licencję ratownika to ta opcja zarobku jest dla Ciebie idealna. Sprawowanie pieczy nad kąpiącymi się ludźmi jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem, ale również dobrze płatnym.

Przedstawione propozycje to jedynie niewielka część dostępnych ofert pracy za granicą. Dla wszystkich zainteresowanych polecamy zorientować się w temacie, zgłębić go i poczytać różne fora internetowe. Sezonowa praca dla studenta to naprawdę świetna opcja zarobku i przeżycia super przygody!