Posadzki anhydrytowe w domu bądź mieszkaniu

Podłoga jest jednym z najważniejszych tematów budowlanych. Częścią składową decydującą o jej trwałości jest wylewka. Profesjonalnie wykonana wylewka powinna być pozbawiona pęknięć, gładka, wytrzymała na obciążenia a do tego relatywnie szybko wysychać. W przypadku ogrzewania podłogowego wylewka musi przekazywać ciepło instalacji grzewczej.

Perfekcyjnie płaskie oraz gładkie podłogi

Zaletą wylewki anhydrytowej jest nieomal idealnie prosta i jednolita płaszczyzna. Płynna forma wylewki anhydrytowej dodaje jej naturalne cechy samopoziomujące, co umożliwia uzyskać idealnie płaskie i gładkie nawierzchnie. Przygotowanie wylewki jest nadzwyczaj łatwe. Bynajmniej nie wymaga stosowania specjalnych narzędzi, dla tego można ją wykonać własnoręcznie, zmniejszając przy tym koszty prac budowlanych. Na wierzchu wylewki anhydrytowej nie powstaje skorupa spieku, innymi słowy nie wymaga ona specjalistycznego wygładzania.

Szybki termin realizacji

Wylewkę anhydrytową przygotowuje się nadzwyczaj bezproblemowo oraz natychmiast. Etap budowy apartamentów uległ w minionych latach dużemu skróceniu. Zarówno deweloper jak i budowlaniec szuka procedury, która umożliwia spełnienie założonego celu przy jak najszybszym czasie realizacji. Użycie wylewki anhydrytowej zapewnia opcję przygotowania wielkich przestrzeni w szybkim okresie czasu a także przy zaangażowaniu dość niedużych sumptów robocizny. (Dokładne liczby znajdują się na stronie: posadzka anhydrytowa – zobacz tutaj)

posadzki anhydrytowe

Krótki okres suszenia

Bardzo znaczącą zaletą charakterystyczną wszystkich wylewek anhydrytowych jest błyskawiczny okres suszenia. Uzależniony on jest od trzech istotnych składników: gramatury wylewki, temperatury środowiska oraz cyrkulacji powietrza. Doskonałe parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych sprawiają, że możemy położyć je w cieńszych warstwach (np. na powłoce styropianu starczy wyłącznie trzy i pół mm). Wylewki anhydrytowe w rozróżnieniu od cementowych nigdy nie wymagają periodu pielęgnacji. Przekłada się to na to, że już po dwóch dniach od położenia wolno dom wietrzyć, tworząc cugi.

Reasumując, nieduża grubość a także sposobność stosunkowo ekspresowego wietrzenia powodują, że czas schnięcia wylewek anhydrytowych ulega gwałtownemu skróceniu w przyrównaniu do konwencjonalnych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych wykonanych na ocieplaniu podłogowym okres czasu suszenia robi się jeszcze szybszy, bowiem już 7 dni licząc od wylania da radę włączyć nagrzewanie (wylewki standardowe po 28 dniach). Mniejszy okres wysychania wylewki przekłada się na opcję szybszego zapoczątkowania działalności okładzinowych, a co za tym idzie zmniejszenie czasu realizacji prac budowlanych.