Foliopaki – z jakich materiałów są wyprodukowane i jak się je tworzy?

Foliopaki kurierskie są nowoczesną i niezwykle bezpieczną metodą pakowania produktów do przewozu. Jednakże wielu osobom określenie to nie nasuwa jakichkolwiek skojarzeń, więc ważne jest, by wtrącić z jakich materiałów wykonane są foliopaki kurierskie i jak przebiega sam proces ich produkcji. Należałoby podkreślić, że gruntowne zobrazowanie procesu zajęłoby naprawdę wiele czasu, z racji na to że jest to kwestia dosyć trudna, dla tego też w tym tekście poruszone pozostaną zaledwie najważniejsze kwestie, które to umożliwią pokazać zjawisko.

Czym cechuje się polieten?

Polimer etenu jest plastycznym, woskowatym i termoplastycznym półfabrykatem, który nie posiada żadnego koloru. To z polietenu, a konkretniej z jego granulek, przygotowuje się foliopaki kurierskie, które wyróżniają się nieprzepuszczalnością wilgoci, co znaczy, że jest to przedmiot hydrofobowy. Ponadto materiał ten jest niewrażliwy na wpływ minusowych temperatur i chemikaliów, co powoduje, że wyrób, który okryty jest polietylenem jest na dobrą sprawę absolutnie zabezpieczony przed destrukcyjnymi działaniami.

Płachta polietenowa

Naturalnie z polietylenu nie wytwarza się foliopaków kurierskich, a z granulatu. Folia polietenu tworzy się metodą tzw. rozdmuchu bądź również upustu maszynowego, polega to na tym, że poprzez obróbkę termiczną granulat jest roztapiany.

Jak przebiega produkcja foliopaku kurierskiego?

Po pierwsze potrzebne są do tego procesu specjalne maszyny do zgrzewania, które z płachty PE potrafią stworzyć określone wykroje o rozmaitych rozmiarach. Początkowym krokiem jest ustawienie folii polietylenowej na machinie, która następnie składa ją w odpowiedni, wybrany przez nas kształt oraz przygrzewa narożniki. Przygrzewanie jest bardzo ważne, z racji na to że dzięki temu posiadamy gwarancję, że z koperty foliowej nic nie wypadnie ani nie wpuści ona jakiejkolwiek wilgoci do środka. Podczas procesu zgrzewania szczególnie istotne jest bezwzględnie to, żeby zachować jedną stronę niezgrzaną po to, by mieć możliwość zapakowania do niej artykuły. W niezgrzanej części koperty kurierskiej umieszcza się paseczek z klejem, który osłania się dlatego, by we właściwym momencie można go było oderwać i zabezpieczyć całość po zapakowaniu paczki.

Pomimo tego, że foliopak wydawać się może rzeczą zwykłą i prostą do wykonania to cały proces jego powstawania wcale na to nie wskazuje. Bez profesjonalnych maszyn oraz odpowiednich półproduktów nie jesteśmy w stanie wykonać koperty kurierskiej.

Dowiedz się więcej: koperty foliowe z nadrukiem od emGRAF